Vírusy a ich láska k rúškam

Autor: Jana Júdová | 27.10.2020 o 17:29 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  428x

nie, nie, toto nie je o „antirúškovaní“, ale s dovolením o inom uhle pohľadu /voliča zmeny/ niektorí totiž až NEbezpečne považujú rúško za „bariéru“ a záruku bezpečia, a možno tým aj strácajú prirodzenú ostražitosť, 

dezinfekcia či odstup nie sú už potom také podstatné... /ono kontrolné orgány k tomu tiež hrozbou pokút bohužiaľ jemne prispievajú/

Áno, vieme, z každého kúta, „moje rúško chráni teba, tvoje rúško chráni mňa“ ...

Kvôli komu ale vlastne nosíme rúška v exteriéroch?  Je predsa zákaz vychádzania, človek nestretne človeka ako je deň dlhý. Maximálne cesta do práce či na nákup. Čo ale človek s rúškom za istých okolností možno stretne, je opar na tvári alebo vírus a možno aj coviďák.  Prečo?

V zimným mesiacoch človek vydychuje cca 15 ml vodnej pary / hod, dokonca viac ako v lete, závisí od teploty a vlhkosti.  Rúško je mokré pri chladnom vzduchu /podporujúcom kondenzáciu/ za niekoľko desiatok minút, nie za tri či viac hodín, ako sa doteraz deklarovalo. S takýmto mokrým rúškom vojdeme napr. do obchodu, na malý rýchly nákup, kumulácia ľudí slušná, a vlhké rúško vstupná brána kadečomu... Alebo by ste na otázku, koľko rúšok máte denne v taške, alebo koľkokrát si dáte nové, odpovedali aspoň 3-4?

Vonku by človek mohol trénovať správne dýchanie, dôležité v mnohých ohľadoch, prirodzene sa imunizovať , a musel by mať veľkú smolu, aby vonku dostal infekčnú dávku vírusu pri dodržaní odstupov. Tí , ktorí poctivo všetko doteraz rešpektujú a sú ZODPOVEDNÍ, aj vonku bez rúška by sa určite správali zodpovedne. Vnímajúc to ako odmenu, nech žije sloboda dychu.

„Vrchnosť „ však ponúkla inú ODMENU.  Akože „voľnosť“ pohybu za účasť na „dobrovoľnom“ testovaní a za negatívny test /s nejasnou mierou chybovosti/. Zaujímavé, minister obrany na tlačovke pred hodinou deklaroval, že dobrovoľníci budú pomáhať , dobrovoľne, a teda nedostanú nič, ... lebo sú predsa  „dobrovoľníci“, kto by nevedel, čo je to dobrovoľne.

A ...treba to celé poistiť.  Tí, ktorí sa stotožnili s myšlienkou, že plošné testovanie neprinesie slobodu nikomu, a nepôjdu naň, hoci doteraz boli v drvivej väčšine ZODPOVEDNÍ, dostali nálepku, „to sú tí, ktorým nezáleží na druhých“, ignoranti...a  budú potrestaní povinnou karanténou.

PORIADOK MUSÍ BYŤ. Alebo "len aby sme v hanbe neostali".

A aj tí, ktorí doteraz vôbec neboli vzorom v dodržiavaní opatrení,  teraz sa „vykúpia“ účasťou na teste, budú vzorom.

No keď už, nech si aspoň všetci účastníci víkendovej akcie SPOLOČNÁ ZODPOVEDNOST pribalia aspoň po dva-tri kusy rúšok, teplé ponožky a kabáty, nech sa v tých radoch nevytvoria „brány do pekiel“,  lebo slovami Alberta Einsteina „Život je kreslenie bez gumy“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podľa vzoru Slovenska. Rakúšanov čaká plošné testovanie, Viedeň plán kritizovala

Rakúsko už objednalo približne sedem miliónov antigénových testov.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.


Už ste čítali?