Yossarianovia z Hellerovej Hlavy XXII či občania?

Autor: Jana Júdová | 14.5.2020 o 19:15 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  847x

Praobyčajný prepis auta /v rámci okresu/ z osoby AB na osobu CD je na Slovensku „story“. Aspoň na našom krásnom Liptove, v LM.

Modernizované online prihlasovanie, objednávanie, dajme tomu, niekde tie milióny aspoň trochu vidieť, len nemajte „drzé“ otázky, lebo všemocný systém aj tak nepustí...

Na prepis auta, na ktorom ani jeden z účastníkov NEPRIŠIEL, keďže podľa nového zákona auto nemusí byť v tomto prípade pristavené, musíte mať podľa zákona novú zmluvu PZP.

Čo na tom, že pri objednávaní zmluvy na PZP, potrebujete údaje držiteľa, čo ešte nie ste, potrebujete nové číslo technického preukazu, ktoré ešte nemáte, lebo prepis neprebehol.  

Bez nového PZP nebude prepis. A bez prepisu nie ste držiteľ ani vlastník a nemáte v podstate nárok ani na nové PZP, jedine že budete do systému klamať. A to je v poriadku?

Ale je tu riešenie. Úkony sa rozdelia. Veď dezinfekcie je na PZ dosť. Najprv osoba AB odhlási, potom osoba CD vybaví novú PZP bez aktuálneho čísla techničáku, vybaví si online ďalší termín na OR PZ, konečne prepis snáď prebehne a s novým číslom techničáku následne zahlási zmenu na poisťovňu do zmluvy PZP.

Keď sa predsa len ohradíte, skúsite ešte, že veď ste tam obaja prítomní, že načo nové PZP, hneď pri prepise, že hneď v ten deň ho pôjdete vybaviť, veď auto stojí spokojne na parkovisku na sídlisku, prišli ste každý na úplne inom a POISTENOM. A s prepisovaným autom sa nebude hýbať, kým nebude NOVÉ PZP... „NIE“. Hrkoce hlas za pultíkom. „Nedá sa, systém nepustí, chce číslo nového PZP!!!“. Spoza rohu v kancelárii vyletí na pomoc prvej a druhej tretia úradníčka /zoštíhlenie štátnej správy/, a začne vehementne vysvetľovať, pobúrená vašou odvahou namietať, že „ako chcete odísť na tom aute bez PZP, čo keď do vás niekto ťukne....“!

Čo na to povedať, bezmocne zoberiete doklady od stále neprepísaného auta a idete si /na úplne inom a poctivo vzorne a čestne poistenom aute/ vybaviť PZP a nový termín na OR PZ návštevu.

Systém nepustí. Poriadok a disciplína musí byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Covidu podľahlo 71 pacientov, PCR testy zachytili 1 544 infikovaných

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie na Covid-19.

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.


Už ste čítali?