Už si nás mýliť nebudú

Autor: Jana Júdová | 16.3.2018 o 1:33 | (upravené 16.3.2018 o 1:41) Karma článku: 5,18 | Prečítané:  882x

Vraj si nás niekedy mýlili, podobné zástavy, podobný názov ... po udalostiach  uplynulých dní je takmer isté, že sa to už nestane.

Nie, nie je to preklep, je to iný svet,  skrytá sila jedného písmenka ...  

Podobné zástavy zostali, podobný názov zostal, podobný ráz krajiny /až na more/ zostal,

NEpodobný prístup k občanom narástol.

ĽUBĽANA. Slovinský prezident Borut Pahor bude s predstaviteľmi parlamentných strán na budúci týždeň rokovať o ďalšom vývoji v krajine, ráta však po demisii premiéra Mira Cerara s vypísaním predčasných volieb v druhej polovici mája. "Učinil som rozhodnutie, aké by mal v takejto situácii spraviť každý dôveryhodný politik. Vy, občania, budete mať vo voľbách šancu posúdiť medzi správnym a nesprávnym, ako aj to, kto si zaslúži vašu podporu," vyhlásil Cerar (TASR).

BRATISLAVA. Žoviálnosť a výsmech  národu a prezidentovi, priamo usadený na tvári, to bola včerajšia demisia vlády. Ukážka, ako sa dá demokraticky uraziť demokracia. Ukážka, čo sa dá vyjadriť gestom, slovom, úškrnom. Všetko. Neúcta, egocentrizmus, pretvárka, manipulácia. 

Jedno písmenko a ... iný svet.

Demokracia je o tom, že korupciou prekvasený štát je možné predestilovať do nejakej novej formy, síce navonok čírej, ale ohlupujúcej a zahmlievajúcej myseľ?

Vraj si nás niekedy mýlili, podobné zástavy, podobný názov ... po udalostiach  uplynulých dní je takmer isté, že sa to už nestane.

Vždy je aj iné riešenie, plán B, alebo plán C, alebo ... opäť zbalené ruksaky občanov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?